top of page

Our 
Story

Get to Know Us

This is a paragraph about your business. Let your visitors know who you are, what you do and what your website is all about. Double click on the text box to edit the text and add all the information you want to share.

Avucumdaki Güç

Yazan:

Burhan Akçin

Yöneten

Burhan Akçin

Oyun, “enerji tasarrufu” ve “enerji verimliliği” oyunudur. Küresel enerji kaynaklarının nasıl kullanılması gerektiğini konu alan oyun, İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerine enerji konusunda farkındalık yaratmak için yazılmıştır.

Yeni enerji kaynakları yaratmak için laboratuvara kendilerini kilitleyen iki deneyci bilim adamı, çeşitli oyunlarla yeni enerji kaynakları yaratmaya çalışırlar ama başaramazlar. Sahne ortasında duran kocaman dişli çarklar paslanmıştır ve artık hareket edemezler. Çünkü yeterince enerji yoktur. Deneyci Bilim adamlarının çabalarını okula giderken tesadüfen gören iki ilkokul öğrencisi merakları sonucunda gerçek enerji kaynağına ulaşırlar. Bu enerji kaynağı yerküreyi kullanan insanların avuçlarıdır, parmaklarıdır. Gerçek enerji tasarrufunu ancak aklımız ve ellerimizle başarabiliriz.

bottom of page